Мукачівський ліцей №5





Новини


13 лют. 2021
Мукачівський міцей №5 Мукачівської міської ради
Новий сайт Мукачівського Ліцею №5 Мукачівської міської ради

20 груд. 2020
Інформація про використання бюджетних коштів за листопад 2020н.р
Інформація про використання бюджетних коштів за листопад 2020н.р

7 груд. 2020
Концерт присвячений Дню Збройних Сил України.
Концерт присвячений Дню Збройних Сил України.

Всі новини

порядок зарахування дітей до 1-го класу

 

УКРАЇНА

МУКАЧІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА

____ сесія 7-го скликання

РІШЕННЯ

___________                       м. Мукачево                                №

 

Про затвердження Положення про порядок зарахування дітей

до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів,

навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл м.Мукачево

Керуючись пп.2 ч.”а” ст.32 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Законом України  “Про загальну середню освіту”, Постановою КМУ 12.04.2000 №646 “Про затвердження інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку”, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим Постановою КМУ 27.08.2010 №778, Інструкцією про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженою наказом МОНУ 19.06.2003 №389, зареєстрованою а Міністерстві юстиції України 04.07.2003 №547/7868, наказом МОНУ 07.04.2005 №204 “Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів”, інструктивно-методичним листом МОНУ 14.02.2015 №1/9-71 “Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу”,  з метою раціонального формування мережі класів, недопущення перевищення норми наповнюваності класів, враховуючи рекомендації постійних депутатських комісій з питань освіти, культури, молоді і спорту та духовного розвитку (протокол № _) та з питань законності, регламенту, депутатської етики, оборонної роботи та надзвичайних ситуацій (протокол № _ від _____), Мукачівська міська рада вирішила:

1. Затвердити Положення  про порядок зарахування дітей до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл м.Мукачево (додаток 1).

2. Затвердити аналіз регуляторного впливу результативності регуляторного акта “Про затвердження Положення  про порядок зарахування дітей до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл м.Мукачево”.

3. Управлінню освіти (Кришінець-Андялошій К.) оприлюднити рішення у засобах масової інформації (ММКП “Редакція газети “Мукачівська Ратуша”) та офіційному сайті  Мукачівської міської ради www.mukachevo-rada.gov.ua

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника управління освіти Кришінець-Андялошій К. та постійну депутатську комісію  з питань освіти, культури, молоді і спорту та духовного розвитку.

Міський голова                                                                                            А.Балога

Додаток 1

до рішення __-ї сесії  7-го 

скликання Мукачівської міської ради

____________ № _____

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок зарахування дітей до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл

 м. Мукачево

І. Загальні положення

1. Дане положення розроблене на підставі:

1) Закону України «Про загальну середню освіту»;

2) наказу Міністерства освіти і науки України 07.04.2005 №204 «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів»;

3) Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України 19.06.2003 №389, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2003 за №547/7868;

4) Постанови Кабінету міністрів України від 12 квітня 2000 року №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»;

5) Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 27.08.2010 №778;

6) Постанови Головного санітарного лікаря України 29.07.2009 №20 «Про підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до нового 2009/2010 навчального року»;

7) інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України 14.02.2015 №1/9-71 «Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу»;

8) рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради яким щороку затверджується список загальноосвітніх навчальних закладів, за якими закріплено територію обслуговування дітей і підлітків шкільного віку.

2. Прийом дітей до загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл, що є у комунальній власності територіальної громади міста Мукачево, здійснюється з метою:

1) забезпечення права дітей м. Мукачево та населених пунктів Мукачівського району, які підписали угоду про співпрацю з Мукачівською міською радою, на доступність здобуття загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах, навчально-виховних комплексах та спеціалізованих школах, що є у комунальній власності територіальної громади міста Мукачево; 

2) забезпечення рівності умов кожної дитини для повної реалізації її здібностей, всебічного розвитку;

3) запровадження єдиного підходу щодо прийому дітей до загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів;

4)  здійснення обліку дітей, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах, навчально-виховних комплексах та спеціалізованих школах м. Мукачево.

3. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

1) загальний міський електронний реєстр дітей, які зараховуються до  1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл (далі Реєстр) – єдина комп'ютерна база даних, яка містить інформацію про дітей, які навчатимуться в 1-му класі загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізовних шкіл забезпечує її зберігання, видачу та захист від несанкціонованого доступу;

2) держатель Реєстру – Центр надання адміністративних послуг                 м. Мукачево (далі – ЦНАП);

3) реєстратор – особа, уповноважена держателем Реєстру, яка приймає заяви на зарахування дитини до 1-го класу, здійснює внесення (зміну, виключення) інформації до Реєстру, надання інформації з Реєстру та виконує інші функції, передбачені цим Положенням;  

4) заявник – один з батьків дитини, або особа, що їх замінює.

ІІ. Порядок подачі заяви про зарахування дитини до 1-го класу та внесення відомостей до Реєстру про дітей,

які навчатимуться в 1-му класі

1. Обов’язковою умовою зарахування дитини до 1-го класу є подача заяви від заявника про зарахування дитини до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл згідно зразка.

2. Терміни подачі заяви для зарахування дитини до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів - з 01 квітня по 25 серпня, для спеціалізованих шкіл – з 01 квітня та не пізніше, як за три дні до початку конкурсного відбору (співбесіди).

3. Заява подається до реєстратора на ім’я директора загальноосвітнього навчального закладу, навчально-виховного комплексу за територією обслуговування, або за вибором батьків та спеціалізованої школи.

4. До заяви про зарахування дитини до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл додається копія свідоцтва про народження дитини.

5. Наявність в Реєстрі інформації про дітей, які навчатимуться в 1-му класі, є обов’язковою умовою зарахування дитини до загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл.

6. На основі заяви заявника, копії свідоцтва про народження дитини, документів, що підтверджують адресу проживання, або реєстрації заявника реєстратор вносить до Реєстру подану в заяві інформацію.

7. Внесенню до Реєстру підлягає наступна інформація від заявника на основі заяви:

1) прізвище, ім’я, по батькові дитини;

2) дата народження дитини (день, місяць, рік);

3) адреса проживання, або реєстрації дитини;

4) навчальний заклад, на території обслуговування якого проживає, або зареєстрована дитина;

5) навчальний заклад, який за вибором батьків буде відвідувати дитина;

6) прізвище, ім’я, по батькові одного з батьків, або особи, що їх замінює;

7) контактні дані (телефон, електронна адреса).

8. Перед реєстрацією необхідно ознайомитися з повідомленням щодо можливості зарахування дитини до навчального закладу, який за вибором батьків буде відвідувати дитина, або навчального заклад, на території обслуговування якого проживає, або зареєстрована дитина.

9. Після успішної реєстрації для кожної заяви присвоюється порядковий номер в реєстрі (по кожному загальноосвітньому навчальному закладу, навчально-виховному комплексу чи спеціалізованій школі окремо) відповідно до дати та часу прийняття реєстратором заяви та внесення відповідної інформації.

10. Реєстратор зобов’язаний надавати всю необхідну допомогу, пов’язану із заповненням заяви, а також надати доступ до інформації, яка міститься на офіційному сайті Реєстру.

11. Після внесення до Реєстру інформації заявник проходить всю процедуру подачі заяви та внесення інформації до Реєстру зазначених у п.п. 1-8 розділу ІІ даного Положення по новому у випадку:

1) зміни навчального закладу за вибором батьків;

2) незадовільного результату конкурсного відбору (співбесіди) до зарахування у спеціалізовану школу;

3) зміни навчального закладу за територією обслуговування у зв’язку зі зміною місця проживання, або реєстрації дитини.

При цьому для заяви присвоюється  новий порядковий номер в реєстрі відповідно до дати та часу прийняття реєстратором нової заяви, так як попередня заява подана заявником автоматично анулюється.

12. Заявник несе персональну відповідальність за недостовірну надану реєстраторові інформацію.

ІІІ. Порядок прийому дітей

до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів,

навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл

1. Прийом дітей до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів здійснюється керівником перед початком навчального року відповідно до мережі та наповнюваності 1-их класів, списків, сформованих базою даних та заяв переданих від держателя Реєстру упродовж терміну подачі заяви для зарахування дитини до 1-го класу та здійснюється на безконкурсній основі.

2. Першочергово зараховуються до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів діти, які проживають на території обслуговування навчального закладу.

3. При наявності вільних місць зазначених у п.2 розділу ІІІ даного Положення пільгами при зарахуванні до 1-го класу користуються діти, які проживають на території обслуговування іншого навчального закладу, однак:

1) старші брат, або сестра навчаються в даному навчальному закладі;

2) обоє батьків, або один з них є педагогічними працівниками даного навчального закладу.

4. У випадку, коли кількість заяв щодо зарахування дитини до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів не з території обслуговування перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована реєстратором раніше.

5. Прийом дітей до 1-го класу спеціалізованої школи здійснюється  керівником відповідно до мережі та наповнюваності 1-их класів, списків, сформованих базою даних та заяв переданих від держателя Реєстру відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів) на конкурсній основі (співбесіді) в червні.

Результати співбесіди оголошуються не пізніше 5 днів після її проведення. Діти зараховуються до навчального закладу за наказом директора до початку навчального року.

Після оприлюднення керівником спеціалізованої школи результатів конкурсного відбору (співбесіди) заявнику, чия дитина не пройшла конкурсного відбору (співбесіди) необхідно в терміни подачі заяви для зарахування дитини до 1-го класу пройти процедуру повторної реєстрації, зазначеної в п. 11 розділу ІІ даного Положення.

6. Керівник загальноосвітнього навчального закладу, навчально-виховного комплексу, спеціалізованої школи зобов’язаний висвітлювати на сайті школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників інформацію про:

1) закріплення (чи  відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування);

2) кількість прийнятих (в черговості надходження) від держателя Реєстру заяв в порядку зазначеному в розділі ІІІ даного положення.

7. Керівник загальноосвітнього навчального закладу, навчально-виховного комплексу зобов’язаний щомісяця протягом терміну прийому заяв про зарахування дитини до 1-го класу інформувати держателя Реєстру про кількість вільних місць з урахуванням отриманих заяв згідно умов, зазначених в п.2, 3, 4 розділу ІІІ даного Положення.

8. Заявник самостійно стежить за ходом розгляду своєї заяви згідно умов викладених в п. 6 розділу ІІІ даного положення або в місці реєстрації заяви (ЦНАП Мукачівської міської ради).

9. Після завершення терміну прийому заяв, на основі списків, сформованих на підставі заяв про зарахування дитини до 1-го класу, а для спеціалізованих шкіл - на основі сформованих списків за результатами конкурсного відбору (співбесіди) заявнику необхідно представити до адміністрацій загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл медичну довідку встановленого зразка.

10. У разі відсутності після терміну прийому заяв вільних місць в загальноосвітніх навчальних закладах, навчально-виховних комплексах за місцем проживання, або реєстрації дитини заявнику буде запропонований для зарахування до 1-го класу найближчий за місцем проживання, або реєстрації навчальний заклад, (за наявності вільних місць).

ІV. Прикінцеві положення

1. Внесення відомостей до Реєстру, доступ до інформації офіційного сайту  відбувається на безоплатній основі.

2. Особи, винні в порушенні порядку внесення інформації до Реєстру та порядку прийому дітей до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Секретар міської ради                                                                               І.Маняк

Додаток 2

до рішення ___ї сесії

Мукачівської міської ради

7-го скликання

____________ № _____

Аналіз регуляторного впливу

Відповідно до актів Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої Постанови Кабінету Міністрів України № 308 від 11.03.2004р.

           

Назва регуляторного акту: проект рішення  “Про затвердження Положення  про порядок зарахування дітей до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл м.Мукачево”

Регуляторний орган: Мукачівська міська рада

Розробники документа: управління освіти.

Відповідальна особа: Кришінець-Андялошій Катерина Олександрівна

Контактний телефон: 54213

 

1. Визначення проблеми

З метою раціонального формування мережі класів, недопущення перевищення норми наповнюваності класів дітьми, створення ефективної системи управління загальноосвітніми навчальними закладами міста та відкритого освітнього ресурсу для батьківської громади, відповідно до Указу Президента України 30.09.2010 № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України 27.08.2010 № 1722-р «Про схвалення концепції Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків», планується запровадити інформаційно-освітній проект «Електронний загальноосвітній навчальний заклад» з квітня 2016 року у м. Мукачево впроваджено. Завдяки цьому, батьки отримають можливість знайти детальну інформацію  про загальноосвітні навчальні заклади міста, а саме: ознайомитись із роботою школи, спеціалізацією закладу та його колективом, переглянути сайт, прочитати  відгуки, дізнатися про наповнюваність, кількість класів тощо.

2. Цілі державного регулювання

У поточному навчальному році у 17 загальноосвітніх навчальних закладах навчаються 10201 учнів, з них 1172 дітей у перших класах. Згідно проекту мережі та наповнюваності класів загальноосвітніх закладів на 2016-2017 н.р. заплановано залучити до навчання 1044 учнів 1-х класів. Впровадження регуляторного акта дозволить забезпечити створення належних умов для реалізації державної політики на право кожної дитини отримати якісну освіту.

           

3. Альтернативні способи досягнення зазначених цілей

Перша альтернатива - залишити ситуацію без змін та відмовитись від регулювання.

Ця альтернатива не може бути прийнятою для органів місцевого самоврядування, оскільки у разі не затвердження Положення про про порядок зарахування дітей до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл м.Мукачево є ризик перевантаження класів учнями, внаслідок чого діти не зможуть отримати якісну загальноосвітню освіту.

Друга альтернатива - прийняття рішення про затвердження Положення про порядок зарахування дітей до 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл м.Мукачево.

Перевагою даної альтернативи є:

1) забезпечення права дітей на доступність здобуття загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах, навчально-виховних комплексах та спеціалізованих школах, що є у комунальній власності територіальної громади міста Мукачево;

2) забезпечення рівності умов кожної дитини для повної реалізації її здібностей, всебічного розвитку;

3) запровадження єдиного підходу щодо прийому дітей до загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів, спеціалізованих шкіл;

4) здійснення обліку дітей, які навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах, навчально-виховних комплексах та спеціалізованих школах м. Мукачево.

4. Механізм розв’язання проблеми

Вирішення проблеми щодо створення належних умов для здобуття кожною дитиною якісної освіти пропонується шляхом прийняття відповідного рішення Мукачівської міської ради. Запропонований спосіб ґрунтується на загальнообов'язковості виконання всіма учасниками у системі освіти норм зазначеного рішення.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту

Враховуючи що виконання зазначеного рішення є загальнообов’язковим для всіх учасників у системі освіти, досягнення цілей, передбачених п. 2 цього Аналізу, вбачається цілком реальним.

Рішення буде запроваджено на належному рівні і підлягатиме обов'язковому виконанню органами місцевого самоврядування.

На дію даного акта можливий вплив зовнішніх чинників, таких як прийняття змін та доповнень до чинного законодавства в цій сфері. У подальшому внесення змін до рішення, яке регламентує механізм отримання якісної освіти, можливе у разі зміни діючого законодавства України або виникнення необхідності у нормативному врегулюванні певних правовідносин.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта із застосуванням методу аналізу вигод та витрат

Запропонований акт стосується учасників системі освіти, населення.

Аналіз вигод і витрат

Сфера регулювання Вигоди Витрати
Учасники системи освіти, населення Охоплення дітей загальною середньою освітою -

7.  Строк дії акту

Згідно вимог чинного законодавства строк дії запропонованого регуляторного акта необмежений із можливістю внесення до нього та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках.

8. Показники результативності регуляторного акту

Відстеження ефективності дії зазначеного регуляторного акту передбачається за наступним критерієм - кількість учнів 1-их класів, охоплених освітою.

     

9. Заходи з відстеження результативності акта

Базове відстеження результативності дії регуляторного акта буде проведено до дня набрання чинності регуляторного акта.

Повторне відстеження результативності буде здійснено за три місяці до дня закінчення визначеного строку, але не пізніше дня закінчення визначеного строку.

Періодичне відстеження буде проводитись  раз на три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження цього акту.

Відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься управлінням освіти Мукачівського міськвиконкому шляхом аналізу інформації, наданої керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та спеціалізованих шкіл м.Мукачево.

Секретар міської ради                                                                         І.Маняк